Destek Hatı : 0850 888 34 18

favicon2

Cart

Hakkımızda

oxyvegaa

Serüvenimiz buluşçularımızdan Dr. Öğr. Üyesi Erdem Tezcan ve Prof. Dr. Oya ATICI’nın İstanbul Teknik Üniversitesi’nde yürüttükleri SELLÜLOZ üzerine araştırmalara dayanmaktadır. Araştırmalar belli bir başarı seviyesine gelince 2014 yılında patantleme ve ticarileştirme için İTÜNOVA Teknoloji Transfer Ofisi’ne başvurulmuş ve sonrasında ülkemiz başta olmak üzere Amerika ve Rusya’da selüloz teknolojisi patentlenmiştir. Patentleme işlemi sonrası, ürettiğimiz selüloz ürünlerinin kozmetik ürünlerine uygulaması üzerine ARGE çalışmaları yaparak HYDROVEGA markasını ve OXYVEGA BİYOTEKNOLOJİ firmamızı tescilledik. 


Kozmetik sektöründe yeni başarıların imzasını atmaya başlayan OXYVEGA BİYOTEKNOLOJİ bu başarıların devamı için gerekli olan AR-GE çalışmalarına aralıksız olarak devam etmektedir.


Vegan ve doğa dostu ürünler kategorisinde ilk akla gelen ve en güvenilir marka olma hedefi ile ürünlerini piyasaya sürmeye başlayan OXYVEGA BİYOTEKNOLOJİ uzun yıllardır üniversiteler ile yapmış olduğu bilimsel AR-GE çalışmalarının başarılı bir sonucu olarak HYDROVEGA ANTI-AGING KREM ve HYDROVEGA HAIR CARE SERUM ile yurtiçi ve yurtdışı pazarlarına başarılı bir giriş yapmıştır.


Hedefimiz doğrultusunda AR-GE çalışmaları ile sürekli desteklenen ve geliştirilen, doğaya ve insan sağlığına zarar vermeyen ve bitki özleriyle üretilen kozmetik ürünlerini tüketicilerle buluşturmaya devam etmekteyiz.


HYDROVEGA kozmetik ürünleri ulusal ve uluslararası akredite laboratuvarda ve tarafsız laboratuvarlarda test edilmiştir.