Support Line: 0850 888 34 18

favicon2

Cart

About Us

oxyvegaa

Serüvenimiz buluşçularımızdan Dr. Öğr. Üyesi Erdem Tezcan ve Prof. Dr. Oya ATICI’nın İstanbul Teknik Üniversitesi’nde yürüttükleri SELLÜLOZ üzerine araştırmalara dayanmaktadır. Araştırmalar belli bir başarı seviyesine gelince 2014 yılında patantleme ve ticarileştirme için İTÜNOVA Teknoloji Transfer Ofisi’ne başvurulmuş ve sonrasında ülkemiz başta olmak üzere Amerika ve Rusya’da selüloz teknolojisi patentlenmiştir. Patentleme işlemi sonrası, ürettiğimiz selüloz ürünlerinin kozmetik ürünlerine uygulaması üzerine ARGE çalışmaları yaparak HYDROVEGA markasını ve OXYVEGA BIOTECHNOLOGY firmamızı tescilledik. 


which has started to sign new successes in the cosmetics sector, OXYVEGA BIOTECHNOLOGY continues its R&D studies, which are necessary for the continuation of these successes.


Vegan ve doğa dostu ürünler kategorisinde ilk akla gelen ve en güvenilir marka olma hedefi ile ürünlerini piyasaya sürmeye başlayan OXYVEGA BIOTECHNOLOGY As a successful result of scientific R & D studies with universities for many years HYDROVEGA ANTI-AGING CREAM and HYDROVEGA HAIR CARE SERUM successfully entered the domestic and international markets with.


In line with our goal, we continue to provide consumers with cosmetic products that are constantly supported and developed with R & D studies, that do not harm nature and human health and are produced with plant extracts.


HYDROVEGA kozmetik ürünleri ulusal ve uluslararası akredite laboratuvarda ve tarafsız laboratuvarlarda test edilmiştir.